صفحات اختصاصی امور ...

 

 

 

 

 

 

 

همکار محترم جناب آقای مهدی پناهی

✅ با نهایت تاسف و تاثر بدینوسیله مصیبت وارده وفات مادر مهربانتان را به جنابعالی و سایر بازماندگان معزز تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن سفر کرده غفران و رحمت الهی و برای شما و کلیه بازماندگان و خانواده محترم صبری جمیل، اجری جزیل و سلامتی و طول عمر با عزت از پروردگار متعال خواهانیم.


✍️ از طرف: مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره، پرسنل و روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان
@keshtsanatemoghan

 

 

همکار محترم جناب آقای حسن محمدی

✅ با نهایت تاسف و تاثر بدینوسیله مصیبت وارده وفات پدر مهربانتان را به جنابعالی و سایر بازماندگان معزز تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن سفر کرده غفران و رحمت الهی و برای شما و کلیه بازماندگان و خانواده محترم صبری جمیل، اجری جزیل و سلامتی و طول عمر با عزت از پروردگار متعال خواهانیم.


✍️ از طرف: مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره، پرسنل و روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان
@keshtsanatemoghan

 

 

⏪ قاسم محمدی در جلسه شورای مدیران اجرایی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن بیان خبر فوق افزود: برای گسترش روابط خارجی شرکت سلسله سفرهایی به کشورهای ازبکستان، ترکیه، ایتالیا، عراق و اسپانیا انجام خواهد شد و در ادامه سفرهای قبلی به کشورهای صربستان و آذربایجان هیئتی از کشورهای مزبور در این بنگاه اقتصادی حضور خواهند یافت. قبل از انجام سفر هیئت صرب 15 هزار اصله نهال دیگر از نهال های اهدایی طرف مقابل وارد کشور و شرکت مغان خواهد شد که در احیای باغات این بنگاه اقتصادی و همچنین تامین نهال مورد نیاز منطقه و کشور مورد استفاده واقع خواهد شد.

✅ وی اظهار داشت: 21 هزار راس دام موجود در مجتمع دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان افتخار جمهوری اسلامی و بازار تهران شده و دام های ارسالی طی 2 ماه گذشته در کشتارگاه های تهران ذبح گردید که این امر در تنظیم بازار گوشت کشور تاثیر گذار بوده و در ثبات بازار، کنترل گرانی و حمایت از مصرف کننده نقش قابل توجهی داشته است.

✅ محمدی بیان کرد: 1000 هکتار آبیاری زیرسطحی با دستور رئیس جمهور محترم بصورت رایگان و بلاعوض اجرایی خواهد شد که 200 هکتار دیگر از محل منابع داخلی شرکت تامین اعتبار شده و عملیاتی می شود. اقدامات اولیه این پروژه انجام گردیده و بزودی کلنگ اجرایی آن به زمین زده خواهد شد.


✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: 2 هزار هکتار از اراضی شرکت زهدار بوده و عملکرد، میزان بهره وری و راندمان محصولات زراعی را پایین می آورد. زهکشی اراضی مذکور به دغدغه ای برای مدیریت تبدیل شده و در همین راستا تفاهمنامه مطالعه و اجرای آن با شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (پارس) منعقد گردیده است و جهت تسریع روند اجرایی نمودن هر چه بهتر، دفتر شرکت مزبور در این بنگاه اقتصادی مستقر و شروع به فعالیت خواهد کرد.

✅ وی ادامه داد: حل قطعی سند تک برگ شرکت، تعیین تکلیف 23/8 هکتار زمین موجود در جعفرآباد، راه اندازی تعاونی مسکن و کلنگ زنی آغاز پروژه ساخت منازل ویلایی برای تمامی پرسنل شاغل در شرکت، خریداری تیپ جهت مدیریت بحران آب و افزایش میزان بهره وری محصولات، راه اندازی اسپتیک رب و خطوط تولید ماست پروبیوتیک و ماست موسیر بدنبال راه اندازی خط تولید روغن زرد و بسته بندی شکر 900 گرمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش، احیای باغات، توسعه کشت نشایی و راه اندازی کشت بافت، احیای کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل، توسعه زراعت چوب و کاشت درختان صنوبر، تجهیز مکانیزاسیون، تکمیل خطوط گاز در نقاط فاقد گاز و تکمیل پروژه های عمرانی دامپروری از قبیل جایگاه های دام خشک، گوساله دانی و مرکز تغذیه از جمله برنامه هایی است که جهت توسعه و تجهیز شرکت در دستور کار قرار داشته و اجرایی می شود.

✅ قاسم محمدی اضافه کرد: طرح کاشت هلو در 1000 هکتار در دستور کار بوده و مطالعات آن بزودی انجام و عملیاتی خواهد شد. در کنار این طرح، کارخانه ای توسط بخش خصوصی برای آبگیری، هسته شکنی، اسانس و پوره ایجاد می شود که دارای قابلیت اشتغال 150 نفر می باشد. این طرح مورد حمایت هیئت مدیره و استاندار محترم است.

✅ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت خاطر نشان ساخت: کارگروه های مختلفی همچون زراعت، دامپروری، باغبانی و مکانیزاسیون تشکیل یافته و تا با برگزاری جلساتی مسائل و مشکلات مطرح و راهکارهایی ارائه و منتج به نتیجه مطلوب گردد. لازم است، بندهای مصوب در جلسات کارگروه ها پیگیری شود.

✅ رئیس هیئت مدیره تصریح نمود: بایستی نهایت توجه به بحث آب شده و با مدیریت مصرف آن حداکثر استفاده انجام شود. مهمترین نهاده در کشاورزی آب بوده و اگر استفاده بهینه نگردد، راندمان تولید افت خواهد داشت. آبیاری شبانه و روی آوری به سیستم های نوین آبیاری همچون نوار تیپ بایستی مد نظر قرار گیرد و با توجه به اینکه میزان استفاده از تیپ به مراتب بالا خواهد بود، خریداری دستگاه تولید آن ضروری است. در صورت خریداری دستگاه مذکور رکوردهای دست یافته شده در زراعت در سال گذشته زراعی جابجا خواهد شد.

✅ معاون کشاورزی و دامپروری شرکت تاکید نمود: سال گذشته ستاد برداشت تشکیل یافته و برنامه ریزی های لازم انجام گرفت و تمهیداتی در این خصوص 

خصوص اتخاذ گردید. امسال نیز ستاد مزبور تشکیل شده و اقدامات مرتبط صورت خواهد پذیرفت. ضروری است، کم و کاست ها از هم اکنون مشخص و پیگیری ها برای حل آنها انجام گیرد.

✅ وی اذعان داشت: 70 هکتار زمین خالی در باغات شناسایی شده و در مدار کشت قرار گرفته است. تولید نهال صنوبر برای توسعه زراعت چوب، توجه به بحث تغذیه و مبارزه با آفات، اتخاذ تمهیدات برای فروش سردرختی میوه، تولید بموقع نشاء باکیفیت گوجه فرنگی و انتقال آن به مزرعه در موعد مناسب جهت کاشت، پرهیز از خریدهای غیرضروری، اولویت قائل شدن در خرید و تامین نهاده ها و تامین و تجهیز برخی ماشین آلات و شناسایی نخبگان امور از مسائلی است که بایستی بدان توجه ویژه گردد.

✅ مصطفی فولادی، مدیر حراست شرکت خاطر نشان ساخت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در طول 2 سال گذشته به اندازه 50 سال گذشته تلاش کرده است. قرارگیری در بهترین شرایط تولید در امسال نوید سالی پربار را برای ما می دهد و در همین راستا تمهیدات لازم برای عملیات برداشت محصولات بخصوص در زمینه تجهیز و تامین ماشین آلات از همین الان اتخاذ گردد.

✅ کریم هلالی، مدیر مجتمع زراعت شرکت اظهار داشت: با توجه به کاهش 3 هزار هکتاری زمین های زراعی بدلیل واگذاری آن به عشایر طی سال گذشته و به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود بایستی اراضی حاشیه ای که کشت نمی شود، شناسایی شده و در مدار تولید وارد گردد. در همین راستا زمین های زیادی شناسایی شده که تاکنون کشت نشده است و در برنامه کشت قرار خواهد گرفت.

✅ مسلم وطنخواه، مدیر مجتمع باغات میوه بیان کرد: تمامی عملیات در باغات میوه بصورت مناسبی پیش می رود. عملیات کاشت در حال انجام بوده و حذف قطعات شروع شده است. درآوردن کنده از قسمت های فرسوده برای بازسازی در حال انجام بوده و برای تامین نهال زیتون 18 هزار اصله نهال خریداری شده است. برای تامین نهال گیلاس آگهی منتشر شده و جاهای خوب برای کاشت آنها شناسایی گردیده است که پس از تامین نسبت به غرس نهال ها اقدام خواهد شد.

✅ منصور کریمی، مدیر مجتمع دامپروری گفت: دامپروری شرکت به لحاظ تولید شیر و زایش در مرحله نرمال قرار داشته و برای تامین نهاده های دامپروری تمهیدات لازم از طریق اتحادیه دامداران استان برای خرید کنجاله سویا، ذرت و جو اتخاذ شده است. کاشت جنین جرزی امسال اتفاق افتاده و انجام خواهد شد.

✅ فرهاد نادری، مدیر امور پشتیبانی فنی و مکانیزاسیون خاطر نشان کرد: سیاست های برنامه ریزی شده هیئت مدیره در امور پشتیبانی فنی و مکانیزاسیون اِعمال می گردد. پیشبرد امورات زراعت از طریق تامین ماشین آلات بوده و برای این کار لازم است، نسبت به تجهیز آن اقدامات شایسته صورت گیرد.

✅ رحیم وفایی، مدیر امور مهندسی و توسعه اظهار داشت: قبلاً تحصیلکرده های خارج در شرکت مغان در طراحی تاسیسات برق، فاضلاب و شبکه تاسیسات فعالیت کرده اند که در ادامه کارها بایستی ضمن نگهداری به بازسازی و نوسازی شبکه فرسوده توجه ویژه شود و خدمات فنی و پژوهشی لازم انجام بگیرد. طرح های زیادی در همین راستا برنامه ریزی شده است که در صورت تامین مالی به مورد اجرا گذارده خواهد شد.

✅ کیومرث برقی، مدیر امور رفاه، بیمه و خدمات بیان کرد: بیمارستان شهرک قبلا به انبار اسقاط تبدیل شده بود که اقداماتی برای راه اندازی آن انجام شده و با سرمایه گذاری اندک بهینه خواهد شد. برای پلاک کوبی تراکتورها اقداماتی انجام شده و مشکل تعدادی از آنها حل شده است. با توجه به اینکه برخی از آنها مغایرت داشته و موتور و شاسی دستگاه های مذکور همخوان نیستند، اقدامات و پیگیری های لازم از طریق راهنمایی و رانندگی در حال انجام می باشد.

✅ هوشنگ محمدی، مدیر امور فنی و عمرانی گفت: 18 پروژه در مجتمع دامپروری شرکت در حال اجرایی شدن است که برخی از آنها به اتمام رسیده است. احداث مرکز تغذیه در ایستگاه 4 صد در صد عملیاتی شده و آماده بهره برداری می باشد. توسعه زیرساخت ایستگاه های موجود در سایت 6 هزار راسی اعم از باکس های گوساله دانی و جایگاه های دام خشک به اتمام رسیده و آماده افتتاح است.

✅ وی اضافه کرد: جهت مدیریت بحران آب و کاهش تنش آبی مابین اراضی بالادست واگذار شده به عشایر و اراضی پایین دست، کانال لاینینگ احداث شده و هدر رفت آب به لاینینگ انتقال داده شده است. همچنین برای مدیریت کم آبی حوضچه هایی در مجتمع باغات برای ذخیره آب در حال احداث است که از هفته دولت سالجاری تاکنون مبلغ 41 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی هزینه گردیده است.

✅ مدیر امور فنی و عمرانی ادامه داد: برای زهکشی 2 هزار هکتار از اراضی جلسات متعددی با شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (پارس) برگزار شده و نقشه های مطالعاتی آن در دست انجام است که با عقد قرارداد عملیاتی خواهد شد. پروژه آبیاری زیرسطحی نیز که برای اولین بار در شمالغرب کشور اجرایی خواهد شد، از صندوق توسعه حمایت از کشاورزی تامین اعتبار گردیده و اجرایی خواهد شد.

✅ کیکاوس پوراصغر، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خاطر نشان ساخت: همه ساله مراسمی در 11 اردیبهشت به مناسبت روز کارگر برگزار می گردد که پیشنهاد اینجانب این است، مراسم مذکور بصورت جشنواره برگزاره شده و در جشنواره مذکور از کارگران و مدیران کاری و شایسته تجلیل بعمل آید.

✅ وی افزود: این بنگاه اقتصادی سرشار از نخبگانی است که توجه به پتانسیل ها و توانایی های آنان در پیشبرد هر چه بهتر کارها موثر خواهد بود. شناسایی نخبگان این بنگاه اقتصادی و تشکیل مجمع نخبگان شرکت جهت ایده پردازی، لازم و ضروری بوده و به افزایش عملکرد یاری خواهد رساند.

✅ پوراصغر ادامه داد: همه ساله به مناسبت عید باستانی نوروز عیدی نقدی به پرسنل اعطا می گردد که جهت حمایت از پرسنل بهتر است، با تامین مالی نسبت به خریداری اقلام غیرنقدی و اهدای آن به کارکنان شریف و زحمتکش اقدام لازم صورت گیرد.

✅ بهزاد عباسی، مدیر کارخانه لبنیات شرکت اظهار کرد: در حال حاضر اقلام مورد نیاز تولید در کارخانه لبنیات موجود می باشد ولی با توجه به اینکه اواخر اسفند تا اواسط فروردین ماه تامین اقلام به سختی صورت می گیرد، ضروری است؛ تمهیدات لازم همچون تامین مالی برای خریداری اتخاذ شود.


✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 


✅ آغاز دهه مبارک فجر امسال مصادف با ولادت امام محمدتقی (ع)، نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در دهم رجب سال 1444 هجری قمری است. وی که بعد از شهادت غریب الغربا، امام رضا (ع) زعامت شیعیان را عهده دار شد، در طول دوران اندک عمر 25 ساله خویش به مدت 17 سال امامت مسلمین را با درک و تیزبینی متکی به علوم علوی به عهده داشته و مشعلدار هدایت بود.

✅ فرزند خلف ایشان یعنی حضرت امام خمینی (ره) بعد از قرن ها هدایت نهضتی را از سال 1342 پرچم دار گردید که با پیروزی آن در بهمن ماه سال 1357 کاخ ستمشاهی 2500 ساله را در ایران برچیده و به زباله دان تاریخ افکند. این خیزش اسلامی خونی در رگ های بی رمق حرکت های خدامحورانه در خاورمیانه و حتی در سراسر گیتی شده و ملل مایوس از سردمداران وابسته به جهانخواران را به پایمردی و ایستادگی در برابر کل دنیای استعمارگران شرق و غرب سوق داد.

✅ اینجانب بدینوسیله همزمانی ولادت جوادالائمه (ع) و ورود بنیانگذار انقلاب شکوهمند اسلامی بعد از سال ها تبعید به میهن و آغاز دهه پیروزی الله بر جور ستم پیشگان را گرامی داشته و این دو مناسبت را به همه آزادگان جهان خصوصاً پرسنل ولایت باور شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

با آرزوی طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری
قاسم محمدی
مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

 

⏪ شرکت کشت و صنعت مغان میزبان همایش سیستم های بهینه گرمایش و سرمایش گلخانه کشور شد

✅ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان همایش سیستم های بهینه گرمایش و سرمایش گلخانه با حضور تعدادی از مسئولین شهرستانی، کشوری و برخی از فعالین گلخانه ای کشور برگزار گردیده و علاوه بر مسئولین حاضر، فعالین بخش دولتی و خصوصی کشور در زمینه گلخانه بصورت آنلاین در قالب وبینار شرکت نمودند.

✅ لازم بذکر است، در این همایش که در سالن اجتماعات شهرک شهید آیت الله غفاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان انجام شد؛ صمد بهزاد، مدیرکل دفتر توسعه بازار، بازرگانی و فناوری های نوین شرکت شهرک های کشاورزی؛ حمیدرضا اسماعیلی، عضو هیئت مدیره شرکت انرژی؛ دکتر شیرزاد، معاون پژوهش مرکز تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی؛ کمال شهبازی، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی؛ نادر تقی زاده، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل؛ مهندس بصیری، رئیس شرکت شهرک های کشاورزی استان؛ محمود علایی، رئیس شرکت شهرک های کشاورزی پارساباد؛ جابر جهان بین، فرماندار شهرستان پارساباد؛ خانم دکتر طهماسبی، مدیرکل دفتر آموزش بهره برداران و آموزش مشاغل کشاورزی وزارتخانه جهاد کشاورزی؛ داریوش سالم پور، مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک؛ مهدی لطفی زاده، سرپرست مجری طرح توسعه گلخانه های کشور؛ دکتر حسینی فرد، رئیس و مهندس فرقانی، معاون انجمن گلخانه سازان؛ حمیدرضا مهدیان، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره؛ رضا ردگاه، مسئول توسعه بازار گلخانه ای؛ بابک بختی، مدیر محصول و سمیه مرادحاصلی، مشاور شرکت انرژی کشور و دکتر فخرابادی مشاور شرکت انرژی کولان سل حضور بهم رسانده بودند.


✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

 

 

 

✅ نقش موثر و بسزای کشت و صنعت مغان در تامین گوشت تهران در حمایت از مردم

✅ قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در دیدار معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای تنظیم بازار گوشت کشور 1200 الی 1500 راس دام سنگین بارگیری و برای کشتار به کشتارگاه احسان ری شهر حمل گردید.

 

 

 

 

✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

 

 

⏪ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در دیدار مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور که در خصوص همکاری و مشارکت در کارخانه رب شرکت انجام گرفت، ضمن بیان خبر فوق افزود: کارخانه رب شرکت با تلاش های کارگران و کارشناسان زحمتکش به فعالیت پرداخته و با فرآوری مواد اولیه تبدیل به گوجه فرنگی می کند. به سبب عدم پیش بینی تجهیزات بسته بندی محصول تولیدی بصورت فله ای به فروش می رسد که مدیریت این بنگاه اقتصادی بدنبال راه اندازی بسته بندی خانوار و بسته بندی های مناسب در قوطی های شیک و مشتری پسند می باشد.

✅ محمدی بیان کرد: شرکت مغان روی برندینگ کار کرده و برند آن در داخل کشور، مغانه و در خارج کشور مالیکو است و محصولات تولیدی با برندهای مزبور در بازار هدف عرضه می گردد. جهت اجتناب از فروش فله ای شکر و ایجاد زنجیره ارزش دستگاه بسته بندی شکر 900 گرمی راه اندازی شده و با برند مغانه توزیع می شود. اخیراً دستگاه شیشه پرکنی تمام اتوماتیک روغن زیتون راه اندازی گردیده و روغن زرد به تولیدات قبلی کارخانه لبنیات افزوده شده است و در آینده نزدیک تولید ماست موسیر نیز آغاز خواهد شد.


✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: جهت تامین گوشت مورد نیاز کشور تولید قراردادی آن به میزان 10 هزار راس دام سنگین و 100 هزار راس دام سبک آغاز شده و اخیراً نیز تعدادی از آنها بارگیری و روانه بازار پایتخت و سایر نقاط ایران گردیده است. تولیدات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در بازار گوشت کشور تاثیر داشته و فروش بخشی از دام ها برای تنظیم بازار مصرف، کنترل گرانی و حمایت از مصرف کننده بوده است. این اقدام به تدریج با تولید قراردادی گوشت بصورت منسجم و برنامه ریزی شده تداوم خواهد یافت.

✅ وی تصریح نمود: در کنار ممانعت های اصل 44، محدودیت منابع و بحران آب بدنبال رهاسازی قیمت نهاده ها ما مجبوریم، افزایش 1000 درصدی قیمت های مزبور را تحمل کرده و بجای 8 میلیارد تومان بیش از 80 میلیارد تومان به نهاده های دامی هزینه بپردازیم تا بتوانیم، بزرگترین مجتمع دامپروری ایران یعنی دامپروری شرکت مغان را برای تامین امنیت غذایی کشور سر پا نگه داریم. این در حالی است که قیمت محصولات تولیدی این بنگاه اقتصادی در مقایسه با قبل بصورت جزئی افزایش پیدا کرده و این مسئله بار مالی زیادی را بر گُرده شرکت تحمیل می کند.

✅ قاسم محمدی تاکید کرد: علیرغم محدودیت ها و موانع فراوانی که در راه توسعه شرکت وجود دارد، فرزندان زحمتکش این منطقه و استان نهایت کوشش خویش را برای برداشتن موانع، تعریف پروژه های جدید سرمایه گذاری، اجرای پروژه های عمرانی و توسعه و تجهیز شرکت بکار بسته و خستگی ناپذیر در جهت اعتلای آن بکار می بندند. ما معتقدیم که در کار جهادی بن بست وجود نداشته و با پشتکار و ایثار کوه های عظیم محدودیت ها را با استعانت از خداوند متعال و تدبیر و برنامه ریزی مدون و هدفمند می توانیم، از سر راه بالندگی شرکت برداریم.

✅ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت خاطر نشان ساخت: این بنگاه اقتصادی بزرگترین شرکت کشت و صنعت کشور بوده و بعنوان شرکت ملی در قالب زنجیره تولید انواع محصولات زراعی، دامی، باغی و صنعتی ایجاد شده است. شرکت مغان دارای 17 هزار هکتار زمین کشاورزی می باشد که 2 هزار هکتار دیم و 15 هزار هکتار نیز آبی بوده و از این میزان 4 هزار هکتار تحت پوشش سیستم آبیاری نوین می باشد و مابقی بصورت سنتی آبیاری می شود.


✅ رئیس هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: به لحاظ شرایط آب و هوایی بیش از 40 نوع محصول کشاورزی در منطقه مغان قابل کشت بوده و 80 درصد ذرت بذری و 100 درصد سورگوم بذری در شهرستان پارساباد تولید می شود که میانگین تولیدات کشاورزی این شهرستان از متوسط کشوری بالاتر است. بر اساس الگوی کشت محصولات استراتژیک همچون گندم، جو، چغندر قند پائیزه و کلزا مد نظر بوده و مجموعاً حدود 10 هزار هکتار برای کشت پائیزه و بقیه نیز برای کشت بهاره در نظر گرفته شده است.

✅ معاون کشاورزی و دامپروری شرکت اذعان داشت: کارخانه قند مغان که بزرگترین کارخانه قند خاورمیانه است، به فرآوری چغندر قند پرداخته و تبدیل به شکر می کند. عملیات فرآوری بذور تولیدی شرکت در کارخانه پروسس بذر انجام گرفته و گوجه فرنگی کشت شده نیز در کارخانه رب شرکت به محصول ثانویه تبدیل می گردد. 70 درصد میوه استحصالی باغات میوه بصورت میوه تازه خوری بوده و زیتون برداشت شده از باغات زیتون در کارخانه پروسس میوه روغن کشی شده و با برند مغانه در بازار عرضه می شود. بخشی از محصول مزبور نیز در واحد صنعتی مذکور کنسرو شده و در معرض فروش قرار می گیرد.

✅ وی اضافه کرد: شیر تولیدی مجتمع دامپروری شرکت که بزرگترین مجتمع دامپروری کشور می باشد، در کارخانه لبنیات شرکت به انواع محصولات لبنی تبدیل می شود که 40 درصد آن به تولید شیر خشک اختصاص پیدا می کند. به لحاظ عدم دخل و تصرف، محصولات استحصالی کارخانه لبنیات سالم ترین و باکیفیت ترین محصول بوده و شیر خشک آن در سطح کشور ممتاز می باشد.

✅ محمود حیدری، مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور خاطر نشان ساخت: همکاری، هم افزایی و تکمیل زنجیره تولید مابین این دو سازمان برون داد و خروجی قابل توجهی به همراه داشته و منتج به نتایج مطلوب و مثبت خواهد شد. این امر زنجیره ارزش ایجاد کرده و سود سرشاری خواهد داشت.


✅ وی ادامه داد: ظرفیت های اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور برای گسترش تعاملات بسیار زیاد بوده و ما هم می توانیم مشارکتی کار کنیم و هم این امکان وجود دارد که با عقد قراردادی تولیدات کارخانه رب شرکت مغان را خریداری نمائیم. می توانیم در بحث کشت مشارکتی گوجه فرنگی و یا خریداری گوجه های کشت شده بخش خصوصی بصورت مشارکتی عمل کنیم. بیشتر تمایل اتحادیه به مشارکت بوده و حمل گوجه فرنگی به هیچوجه مقرون به صرفه نیست و شرکت مغان به هر میزان تولید و فرآوری بکند، اتحادیه می تواند، محصول ثانویه را خریداری و روی اسپتیک و بسته بندی آن کار کند.

✅ کریم هلالی، مدیر مجتمع زراعت شرکت اظهار داشت: شرکت مغان دارای زمین های وسیع زراعی به میزان 17 هزار هکتار بوده و گوجه فرنگی کشت شده به منظور تامین مواد اولیه کارخانه رب می باشد. حاصلخیزی خاک مغان فوق العاده خوب بوده و عملکرد آن در مقایسه با اراضی کشاورزی سایر نقاط بصورت چشمگیری بالا است و این شرکت، کشت گوجه را برای تامین محصول مورد نیاز واحد صنعتی مزبور در دستور کار دارد.

✅ افشار کلانتری، مدیر امور بازرگانی شرکت بیان کرد: شرکت های زیادی وجود دارند که اقدام به خریداری گوجه فرنگی کشت شده در منطقه مغان کرده و با بارگیری و حمل آن به کارخانجات سایر شهرستان ها و استان ها اقدام به فرآوری و تبدیل به محصول ثانویه کرده و با ارزش افزوده بالا در بازار هدف کشور عرضه می کنند. شرکت مغان نیز می تواند، با عقد قرارداد به خریداری محصول اقدام کرده و در کارخانه رب شرکت فرآوری و به فروش بپردازد.

✅ علی روشن چشم، مدیر کارخانه رب گفت: به سبب پایین بودن میزان کشت گوجه فرنگی در شرکت، فعالیت کارخانه رب بطور شبانه روزی به صرفه نبوده و در صورت خریداری گوجه از بخش خصوصی به مقدار چشمگیر این امکان وجود دارد که واحد صنعتی مزبور 24 ساعته به پذیرش مواد اولیه اقدام کرده و پس از فرآوری به محصول ثانویه تبدیل بکند.

✅ دکتر ابراهیم زاده، مشاور بازرگانی مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان خاطر نشان نمود: با توجه به اینکه فعالیت حداکثری کارخانه رب به ارزش افزوده بیشتر منجر می گردد، لازم است؛ برنامه ریزی های مدون برای توسعه کشت گوجه فرنگی و خریداری آن از بخش خصوصی انجام گیرد.

✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

 

 

 

 

 

⏪ حسن نظیفی، معاون کشاورزی و دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در دیدار با مهندس مسافر، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اردبیل که پیرو دیدار با وزیر جهاد کشاورزی و مهندس علیزاده، عضو هیئت مدیره و معاون بازرگانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در خصوص تامین کود محصولات پائیزه شرکت انجام گرفت، ضمن بیان مطلب فوق افزود: با توجه به کمبود آب و نیاز بالای این بنگاه اقتصادی به نوار تیپ در توسعه آبیاری با روش مزبور بدنبال خریداری دستگاه جهت تولید آن هستیم.

✅ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت اظهار داشت: سال زراعی گذشته بدلیل تامین بموقع نهاده های کشاورزی و مدیریت مصرف آنها در مزرعه و با تلاش کارشناسان و کارگران این بنگاه اقتصادی راندمان بالایی در تولید گندم، کلزا، جو و چغندر قند بدست آمد که رکورد بی نظیری در طول تاریخ تاسیس شرکت بوده است.

✅ نظیفی بیان کرد: در زمان مدیریت بخش خصوصی در شرکت مغان بهره گیری از کود بطور کلی به فراموشی سپرده شده و بجای آن از پهن استفاده گردید که این امر نقش قابل توجهی در افت راندمان و عملکرد زراعی داشت. با در نظرگیری این موضوع که نهاده ها تاثیر فوق العاده ای در میزان بهره وری دارند، سیاست هیئت مدیره بر تامین بموقع نهاده بوده و نهایت تلاش خویش را در این راستا بکار می گیرد. افزایش عملکرد زراعت نقش اساسی در تامین نیازهای دامپروری و صنایع داشته و بدنبال آن میزان بهره وری را در سایر حوزه ها افزایش می دهد.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت گفت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مجری سیاست های دولت و وزارتخانه بوده و بر اساس خط مشی ترسیمی نسبت به کشت محصولات استراتژیک زراعی اقدام می کند. در کنار آن سیر و بادام زمینی در حد تامین بذور مورد نیاز منطقه و گوجه فرنگی نیز برای تامین مواد خام اولیه کارخانه رب کشت می گردد.

✅ کیومرث خانمحمدیان، معاون فنی و صنعتی شرکت خاطر نشان ساخت: با توجه به بحران ناشی از کم آبی سیاست شرکت بر عدم کشت چغندر قند بهاره بوده و اگر هم بکارد، به مقدار بسیار قلیل خواهد بود که کفاف نیاز کارخانه قند مغان را نخواهد داشت. با توجه به اینکه قبلا نیز در اردبیل و مشگین شهر به کشت قراردادی چغندر قند اقدام شده است، از سازمان جهاد کشاورزی استان درخواست کمک جهت توسعه کشت مزبور را داریم.

✅ کریم هلالی، مدیر امور زراعت شرکت ضمن بیان اینکه 9 هزار و 600 هکتار از اراضی شرکت به کشت پائیزه اختصاص یافته است، اظهار داشت: عملکرد زراعت در قبال تامین بموقع نهاده بوده و پیک مصرف آن در شرکت کشت و صنعت و دامپروری اسفند ماه می باشد. اسفند استارتر کشت بهاره است و آماده سازی نیز در همین ماه انجام می گیرد.

✅ مهندس مسافر، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: همکاران سازمان جهاد کشاورزی استان در جلساتی که راجع به شرکت کشت و صنعت مغان برگزار می شود، عِرق خاصی به این بنگاه اقتصادی دارند. این شرکت، نفر و شخص نبوده و برند کشور و افتخار منطقه است و به هنگام اختصاص نهاده ها طیب خاطر وجود دارد. دلیل آن نیز این است که بصورت صحیحی استفاده می شود. مصرف کود در شرکت مغان به لحاظ حجم فعالیت ها، گستردگی و وسعت اراضی بالاست و بخشی از آن تامین شده و باقیمانده آن تخصیص خواهد یافت.

✅ غفور آقایی، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: 33 هزار هکتار چغندر قند در استان آذربایجان غربی کشت گردیده و دارای 6 کارخانه قند می باشد. در مرودشت کشت چغندر قند با نوار تیپ بوده و به همین دلیل راندمان و تناژ آن بالاست.

✅ مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح نمود: خط قرمز ما در تخصیص نهاده ها شرکت های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس می باشد. جهت توسعه کشت قراردادی چغندر قند در شهرستان مشگین شهر و اردبیل کمک های لازمه را انجام خواهیم داد. حتی در شهرستان های خلخال و کوثر نیز که دارای زمین و شرایط آب و هوایی مستعد می باشد، این حمایت ها جهت توسعه کشت قراردادی چغندر قند انجام خواهد یافت.

✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

 

 

⏪ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن بیان مطلب فوق افزود: آخرین فرآیند فعالیت های شرکت مغان بازرگانی بوده و همه وظیفه داریم، کمک کنیم تا ساختار موجود تقویت، نظام مند و مدرن شود. ایجاد فروشگاه های زنجیره ای مغانه سبب جا افتادن محصولات شرکت کشت و صنعت مغان در بازارهای حقیقی کشور می شود

✅ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت اظهار داشت: این بنگاه اقتصادی به لحاظ مالی و فروش در شرایط خاصی قرار داشته و لازم است با برنامه مدون اقدام و عمل بکنیم تا به نظام دریافت و پرداخت کمک کند. کیفیت بخشی به امور بازرگانی در بحث خرید و فروش انجام می شود و 3 ویژگی تخصص دانشگاهی، تجربه و شخصیت بیزنس من از خصوصیات بارزی است که به پیشبرد هر چه بیشتر کارها یاری می رساند.

✅ محمدی بیان کرد: در خصوص سرمایه گذاری های خارجی بدلیل محدودیت های اصل 44 با موانعی روبرو هستیم و از طرف دیگر باید به صادرات بیندیشیم و برای آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم. این امر به ابزار، اسباب و مقدماتی مثل I.R نیاز دارد.


✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن تاکید بر تقویت برندینگ گفت: صیانت از درآمد و هزینه کرد اصولی آن، حرکت به سمت بیزنس پلان و برنامه نویسی، مارکتینگ پلان، رنکینگ تدارکات، مشتری و برندینگ را بایستی مد نظر قرار داده و با بهره گیری از تجربیات بالقوه دانشگاه ها آنها را تبدیل به بالفعل نمائیم. مدیریت مالکیتی امروزی محل خدمت را عِرض و آبروی مدیران قلمداد کرده و بر صیانت از آن با نهایت جد، جهد و پشتکاری تاکید کرد.

✅ عسکر قوی پنجه، معاون اداری، مالی و بازرگانی شرکت خاطر نشان ساخت: بایستی با بهبود روش ها و نوسازی، ساختار جدیدی برای شرکت طراحی گردیده و با کنار گذاردن افکار کهنه و منسوخ از نظر علمی، فکر نو از لحاظ مالی، بازرگانی، فنی و تولیدی در این بنگاه اقتصادی تدوین و اجرایی بکنیم و برای این کار مشخص نمودن استراتژی و راهبردها ضروری بوده و در صورت جامه عمل پوشاندن به آن، امید دستیابی به سود 1000 میلیارد تومانی در یکسال دور از دسترس نخواهد بود.

✅ وی ادامه داد: رویکرد معاونت اداری، مالی و بازرگانی با تاسی از رویکرد مدیریت، رویکرد تحول گرا و طراحی ساختار جدید برای پیشبرد موضوعات است. در شرکتداری مبنا و بِیس کار، درآمد و هزینه بوده و اقدامات انجام گرفته بایستی بر اساس افزایش درآمد و کاهش هزینه ها باشد. تا زمانیکه راه های جدید درآمد و راهکارهای دستیابی به آن؛ کسب نشده و هزینه ها کاهش نیابد، دچار روزمرگی و حتی پسرفت خواهیم شد.

✅ معاون اداری، مالی و بازرگانی شرکت تاکید کرد: هدررفت منابع در این بنگاه اقتصادی زیاد بوده و بایستی با راهکارهای مناسب جلوی آن سد شود. بسیاری از درخواست خریدها بدون بررسی و با فقدان مطالعه ضرورت یا عدم ضرورت انجام گرفته و بخش عمده ای از آنها بلااستفاده در انبار بصورت مسکوت باقی می ماند. در خریدها لازم است، به باکیفیت و باصرفه بودن آنها دقت شده و حساسیت ویژه داشته باشیم.

✅ کیومرث خانمحمدیان، معاون فنی و صنعتی شرکت اظهار داشت: اگر سیستم وابسته به فرد نباشد، در وقت و زمان صرفه جویی می شود. نحوه ارتباط مدیران بخصوص مدیران واحدهای زراعی و باغی با ستاد بایستی از یک نظام خاص تبعیت بکند. در صورتیکه این امر رعایت نگردد، بسیاری از انرژی ها در ستاد تلف خواهد شد. در صورت نظام مند بودن نحوه ارتباط مدیران واحدها با ستاد مرکزی بسیاری از کارها سبک می شود.

✅ بابک کبیری، مدیر امور برنامه ریزی و بودجه بیان کرد: بودجه، کنترل هزینه بوده و اگر اعتبار لازم را نداشته باشد، در کانال برنامه ریزی و بودجه تصویب و تایید اعتبار نخواهد شد. هزینه های سرمایه ای و اموال خریداری پروژه های عمرانی سرمایه ای با مجوز کتبی هیئت مدیره بوده و در صورتیکه هیئت مدیره مصوب نکند، تایید اعتبار صورت نمی گیرد.

✅ افشار کلانتری، مدیر امور بازرگانی گفت: برای موفقیت بیشتر باید انرژی عمده و اساسی را صرف جایی بکنیم که درآمد می آورد. تولیدکننده ای موفق است که به فروش اهمیت داده و بخش اصلی زمان خویش را مصروف مشتری مناسب بکند و منطق ایجاب می کند که قسمت عمده وقت و زمان را صرف محلی نمائیم که درآمد بیشتری از آنجا کسب می شود.

✅ دکتر ابراهیم زاده، مشاور بازرگانی مدیرعامل، مبنا را در بودجه بندی هدف توصیف کرده و خاطر نشان نمود: تدوین برنامه کنترل هزینه، فعال بودن سیستم سفارش خرید، مانیتورینگ، سیستم رتبه بندی پیمانکار، سیستم C.R.M، همچنین رتبه بندی و رنکینگ مشتری و تدارکات در فعالیت های بازرگانی باید مورد توجه قرار گیرد. افزون بر همه اینها داشتن مارکتینگ پلان، کشف نیازهای بازار و نیازسازی از ضروریات است. استراتژی برد- برد با مشتریان از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.


✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

 

⏪ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در بازدید از کارخانه لبنیات با بیان خبر فوق افزود: تولید روغن زرد اخیراً به خط تولید کارخانه لبنیات شرکت افزوده شده و برنامه ریزی های لازم در خصوص تولید ماست موسیر انجام گرفته است و بزودی در بازار هدف با برند مغانه عرضه خواهد شد. خط تولید مزبور 90% پیشرفت فیزیکی دارد و با تکمیل پروژه و نمونه برداری توسط اداره استاندارد، خط ماست موسیر بصورت رسمی آغاز به فعالیت خواهد کرد. همچنین اقدامات اولیه جهت تولید ماست پروبیوتیک و دوغ بطری pet در اوزان ۱/۵ لیتری و ۲۵۰ سی سی انجام گرفته است که بزودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

✅ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت ضمن بازدید از قسمت های مختلف کارخانه مزبور اظهار داشت: تسریع در روند اجرای پروژه های در دست اجرا به بهبود وضعیت موجود این واحد صنعتی انجامیده و بر همین اساس راه اندازی طرح های در دست اجرا من جمله پروژه احداث ساختمان سوله به متراژ 2 هزار و 110 متر مربع مربوط به انبار طبقاتی شیرخشک با ظرفیت 3 هزار تن شیرخشک ضروری است، در اسرع وقت اتمام و به مرحله بهره برداری برسد. افزون بر این در انبار شیرخشک مربوط به سوله احداث شده لازم است، در جهت راه اندازی و نصب سیستم اطفاء حریق اقدامات لازم بعمل آید .

✅ محمدی بیان کرد: با توجه به اهمیت وجود کد IRدر سیستم های تولیدی کارخانجات تولیدی و اهمیت آن در صادرات محصول تولیدی اخذ کد IR لازم بوده و این امر بایستی هر چه سریعتر حل گردد که اقدامات و پیگیری ها در این خصوص انجام گرفته و اعتبار لازم برای این کار تخصیص یافته است .

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن بازدید از سیستم تصفیه فاضلاب واحد صنعتی مزبور گفت: سیستم تصفیه فاضلاب کارخانه لبنیات در تصفیه پساب کارخانه اهمیت قابل توجهی داشته و در حفظ و پاکیزگی زیست محیطی و بهداشت عمومی نقش شایان توجهی دارد.

✅ وی تصریح نمود: پروژه اتوماسیون صنعتی توسط نیروی جهادی کارخانه لبنیات ساخت و نصب شده است و افتتاح رسمی و بهره برداری کامل از این پروژه تا ۲۲ بهمن سالجاری آغاز خواهد شد.

✅ لازم بذکر است، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در بازدید از خط تولید شیر خشک بر تعویض پاکت چهارلایه فعلی محصول مزبور به پاکت های کامپوزیت سفید رنگ در جهت صرفه جویی ریالی و حفظ کیفیت ظاهری و مشتری پسند بودن آن تاکید نموده و از واحد آزمایشگاه شیمیایی تازه تأسیس مستقر در واحد دریافت شیر نیز بازدید کرد. ساخت و راه اندازی این واحد در بازدید سه ماه قبل عالی ترین مسئول شرکت از کارخانه لبنیات مورد تاکید قرار گرفته بود که در حال حاضر 90% پیشرفت فیزیکی دارد. تکمیل پروژه و حفظ کنترل کیفی شیرخام مورد تاکید قرار گرفت. قاسم محمدی در ادامه دستورات لازم را مبنی بر خرید تجهیزات و بروزرسانی آزمایشات و ارتقاء بخش کنترل کیفی و ایجاد تغییر اساسی در فرآیند تولید خامه و شیرخشک صادر کرد.

✍️روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan